13. novembra sa konal už tretí ročník festivalu MOVE, ktorý na jedno miesto priviedol stovku mladých ľudí a odborníkov s rôznym zameraním aby spoločne diskutovali a prinášali inovatívne myšlienky pre Slovensko. Rok 2017 priniesol pre festival MOVE niekoľko noviniek. Prvýkrát sa zmenil na ideovú konferenciu, kde za okrúhlym stolom diskutovali odborníci rôznych zameraní svoje pohľady na otázky slobody, prosperity a zodpovednosti k Slovensku a Európe.

 

 

Pre návštevníkov konferencie boli otvorené dve panelové diskusie. Prvá z nich  Prečo by malo byť „jadro“ EÚ pre Slovensko zaujímavé?  s  ekonomickým analytikom  Ronaldom Ižipom a tajomníkom Republikovej únie zamestnávateľov Martinom Hoštákom.  V druhej diskusii Ako posunúť Slovensko k európskemu štandardu? diskutoval Rastislav Káčer (chairman GLOBSEC) a  Jozef Bátora (politológ Univerzity Komenského). V oboch diskusiách malo publikum možnosť hostí konfrontovať svojimi otázkami a postrehmi a tak sme sa mali možnosť dostať k rôznym kontroverzným otázkam.

Move>>> je už od roku 2015 jedinečné fórum, ktorého úlohou je pod jednou strechou spojiť mladých ľudí (novú generáciu Slovenska) s najvýznamnejšími osobnosťami verejného života. Jeho bránami za tri roky prešlo už osemsto mladých ľudí a my sa už teraz tešíme na ďalší ročník.

 

Všetky fotky z podujatia nájdete TU – Fotogaléria MOVE 2017.