Slovenská politika bytostne potrebuje nový impulz. Generácie politikov, ktorí sa podieľali na správe vecí verejných spôsobili, že mnohí rezignovali na demokratické princípy. Klientelizmus a korupcia sa rozbujneli natoľko, že sa stali faktickým synonymom politiky.

Politická mafia, o ktorej sme si mysleli, že vyhynula spolu s ostatnými neduhmi mečiarizmu, znovu ožíva a siaha až do najvyšších priečok politiky. Niet divu, že spolu s ňou sa ožívajú nostalgické spomienky na nedemokratické režimy 20. storočia.

Slovensko dnes – viac než kedykoľvek predtým – potrebuje, aby sa do politiky vrátili slušnosť, poctivosť a rozum. Potrebujeme takého prezidenta, ktorý svojimi skúsenosťami ukáže, že vie, čo je zodpovednosť, ako dosiahnuť prosperitu a aký je význam a cena slobody.

Nová Generácia dáva priestor mladým, ktorí chcú budovať európske Slovensko. Podporuje novú generáciu politikov, ktorí majú víziu zodpovedného, prosperujúceho a slobodného Slovenska.

Robert Mistrík, je prezidentom novej generácie. Nová Generácia stojí za Robertom Mistríkom, novým prezidentom Slovenskej republiky.