V uplynulých dvoch týždňoch bola Nová generácia organizátorom diskusií z názvom Ako reštartovať systém. Diskusie sa uskutočnili v piatich krajských mestách Bratislave, Trnave, Banskej Bystrici, Prešove a v Košiciach. Naše pozvanie prijali osobnosti z regiónov, odborníci, novinári, organizátori pochodov ale aj traja predsedovia samosprávnych krajov.

Hlavnou témou diskusií boli udalosti posledných dvoch mesiacov, ktoré postavili celé Slovensko na nohy. Ukázalo sa, že ľudia nie sú spokojní s momentálnym stavom v slovenskej politike a žiadajú zmenu. Diskutovali sme teda o tom ako znova nakopnúť systém a vrátiť ľuďom vieru v tento štát.

V diskusii na túto tému sa naši rečníci zhodli na jednom, tento štát nie je v poriadku a treba sem vrátiť slušnosť.  Masové pochody, ktoré boli od Nežnej revolúcie druhými najpočetnejšími dokázali vyvolať tlak aj na najvyšších politikov. Ich výsledkom bolo odvolanie premiéra Róberta Fica, pád Kaliňáka a najnovšie aj policajného prezidenta Tibora Gašpara. To však na nastolenie novej kultúry v spoločnosti nestačí. Slovensko sa potrebuje očistiť od korupcie a mafiánskych praktík. Potrebuje reformy a politikov, ktorí sú odhodlaní  ho meniť.

V Novej generácii veríme, že našu krajinu čaká napriek ponurým časom lepšia budúcnosť a že na Slovensku je ešte dostatok ľudí s dobrým úmyslom, ktorí chcú Slovensko posúvať vpred.