Slušní ľudia sa spojili a vyhnali zlého hospodára zo sídla Banskobystrického samosprávneho kraja. Aj takto by sa dal interpretovať výsledok volieb do VÚC, v ktorom slušný a dobrý hospodár Ján Lunter porazil neschopného a nebezpečného populistu Mariána Kotlebu.

 

Pár mesiacov pred voľbami, v čase, keď sa kandidáti na nových županov ešte len ostýchavo hlásili, ľudia skromnému podnikateľovi Jánovi Lunterovi nedávali veľké šance. Najmä z dôvodu viacerých stredo-pravých kandidátov. Nová Generácia sa ale nebála ozvať a podporiť ho v aktivitách už na začiatku.

 

 

Zorganizovali sme niekoľko spoločných diskusií s občanmi a študentmi. Počas celej kampane sme sa snažili vysvetľovať, prečo Marián Kotleba nie je dobrým hospodárom a snažili sme sa mobilizovať našich priateľov, aby 4.11.2017 išli k volebným urnám a dali hlas slušnej alternatíve.

 

Podarilo sa!

Sme radi, že sme opäť mohli pomôcť zmene k lepšiemu.

 

Všetkým slušným ľuďom, ktorí prišli voliť zmenu, ďakujeme!

 

PS: to, že SMER prehral na plnej čiare a strana Mariána Kotlebu získala na celom Slovensku vo voľbách do VÚC len 2 poslancov, je už len príjemná bodka za odkazom posledných volieb.