MOVE je jedinečný festival svojho druhu na Slovensku, ktorého hlavnou úlohou je spojiť pod jednu strechu mladých ľudí a najvýznamnejšie osobnosti z verejného života.

Dva festivalové dni ponúkajú pre mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoje okolie a chcú v živote niečo dosiahnuť, príležitosť, aby mohli stretnúť úspešných ľudí z podnikateľského prostredia, verejného života a neziskových organizácií.

V poradí už druhý ročník festivalu spojil opäť desiatky spíkrov a neziskových organizácií na jednom mieste, v jedinečnom projekte na Slovensku.

Je určený pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo viac o krajine, v ktorej žijú, chcú zažiť niečo, čo tu ešte nebolo, ale súčasne sa chcú aj zabaviť.

 

Cieľom projektu je spojiť odborníkov, analytikov, politikov a ľudí z neziskového sektora, ktorí sa zaujímajú o veci verejné a nie je im ľahostajný osud krajiny, v ktorej žijú. Festival nie je však len o vážnych témach, ale aj o sprievodných podujatiach, ktoré prispejú k príjemnej atmosfére. Návštevníci festivalu sa môžu zúčastniť rôznych diskusií, workshopov a iných aktivít, ktoré vedú skúsení lektori a odborníci z praxe.

Uvedomujeme si, že si naše Slovensko treba naštartovať, pretože stará generácia politikov zlyhala. Potrebujeme naštartovať zmeny v dôležitých sektoroch verejného života. Aj týmto spôsobom chceme prinášať riešenia, ktoré budú v prospech celého Slovenska a opäť z neho spravíme stredoeurópskeho tigra.