Na takmer každom stretnutí v Banskobystrickom kraji, ako aj po celom Slovensku, počúvame o nespokojnosti so súčasným politickým systémom. Počúvame, ako je prerastený klientelizmom a korupciou. Počúvame, ako sú slušní a poctiví ľudia znevýhodňovaní.

Bohužiaľ, kvôli tejto frustrácií sa populistické názory čoraz viac dostávajú do modernej spoločnosti. Kvôli frustrácií zo súčasného stavu, klamstvám a podvodom starej generácie politikov, si ľudia v posledných voľbách zvolili hlas vzdoru. Hlas, ktorý bojoval za odstránenie korupcie a zlepšenie životnej úrovne. Hlas Mariána Kotlebu.

Marián Kotleba mal byť zmena. Malo ísť o pochopiteľný protest zúfalých občanov z aktuálnej politickej situácie v ich kraji. Želanej zmeny sa však doteraz nedočkali.

Na sľuby, ktoré dal svojím voličom veľmi rýchlo zabudol. A preto sme sa rozhodli ukázať pravú tvár Mariána Kotlebu.

 

Prinášame prvých 5 porušení predvolebných sľubov Mariána Kotlebu:

  1. ŽUPA – ODKLADISKO STRANÍCKYCH FUNKCIONÁROV
  2. VÝPALNÉ OD ZAMESTNANCOV
  3. NESCHOPNÝ HOSPODÁR
  4. BOJ S KORUPCIOU JE LEN ILÚZIA
  5. PORIADOK S ,,PARAZITMI“ – DIVADLO PRE VOLIČOV

 

Týmto však nekončíme. Naším nasledujúcim krokom budú ďalšie stretnutia s občanmi toho kraja, aby sme im predstavili návrhy fungovania moderného, rýchleho, inteligentného kraja, ktorý občanom zabezpečí dôstojný život a kvalitné služby. O tom, prečo je Marián Kotleba iba pijavicou v starom, nefungujúcom politickom prostredí a prečo sa tak ľahko vžil do role ,,starého politického barda“ sa dočítate v prepise tlačovej konferencie Tomáša Smutného:

Prázdne sľuby Mariána Kotlebu

Pred voľbami v roku 2013 boli občania kraja právom nespokojní s prácou Vladimíra Maňku a strany SMER. Zhnitý systém vládnutia, politické rodinkárstvo, klientelizmus a podozrenia z korupcie – vyvolali oprávnený hnev a volanie po zmene.

Voľba Mariána Kotlebu bola zdvihnutým prstom starým politikom. Volaním po radikálnej zmene.

Po 3 rokoch ale vidíme, že Marian Kotleba nie je žiadnou zmenou. Od začiatku ukázal, že sa dokonale zžil s prehnitým systémom politiky svojich predchodcov. Marián Kotleba sa na systém prisal ako pijavica.

 

Predstavujeme prázdne sľuby Mariána Kotlebu:

Župa – odkladisko straníckych funkcionárov

Marián Kotleba sľuboval, že zatočí so systémom, ktorý reprezentujú starí politici. Sľuboval odstrániť korupciu a amaterizmus straníckych nominantov. Sľuby narazili na realitu. Marián Kotleba po voľbách urobil presne to isté, čo roky pred ním robili mocní SMERu. Na všetky významné posty dosadil členov vlastnej strany a dokonca najbližších príbuzných. Kritériom jeho výberu nebola odbornosť, ale stranícka knižka. Obklopil sa vernými, s ktorými sa najlepšie kradne.

Stačí sa pozrieť na jeho manželku, ktorá pracovala ako referentka pre oznamovanie protispoločenskej činnosti. Manželka predsedu mala dohliadať na korupciu, ktorej by sa dopostili nominanti, priatelia a príbuzní predsedu. Nezmysel!

Do očí bijúcim príkladom neodbornosti je pozícia, ktorú zastáva bývalá asistentka Mariána Kotlebu – Ivana Slivková, ktorá je dnes šéfkou predstavenstva najväčšej župnej firmy s ročným obratom 20 miliónov eur.

Ďalším príkladom je poslanec NR SR Milan Uhrík, ktorý je zároveň riaditeľom úradu samosprávneho kraja. Človek bez skúseností, bez znalostí potrieb kraja, ktorý ani nepochádza z BB kraja, sedí na dvoch stoličkách a dva týždne v mesiaci z Bratislavy “riadi” úrad samosprávneho kraja. Jeho jedinou odbornosťou je “stranícka knižka”!

 

Výpalné od zamestnancov

Na Slovensku sme si už zvykli, že stará generácia politikov má svoje vychodené chodníčky. Avšak Marian Kotleba posunul tento stav ešte o level vyššie. Od svojich straníkov a zamestnancov začal vyberať výpalné.

Každý jeden stranou dosadený funkcionár musí zo svojej výplaty Kotlebovi odvádzať na jeho súkromný účet nie “desiatok”, ale dokonca novodobý „dvadsiatok“. 20%. Marian Kotleba vypaľuje každý mesiac svojich zamestnancov 20% ich platov.

Kotleba svojim správaním oživil 90te roky, ktorých symbolom boli hrubokrkí chlapci vypaľovali slušných ľudí. Praktiky Mariána Kotlebu sú nebezpečným otváraním pandorínej skrinky “mečiarizmu”. 

 

Neschopný hospodár

Kotleba sa tiež okázalo vystatuje tým, akým je dobrým hospodárom. Opätovne však klame. Kvôli jeho neschopnosti prišiel BB SK o 135 mil. EUR. Ide o prostriedky, ktoré kraj a jeho občania mohli využívať na rozvoj infraštruktúry a podporu zamestnanosti.

Bežní občania sa si tak vysokú len ťažko vedia predstaviť. Keď si to rozdelíme na konkrétne realizované projekty, tak za tieto peniaze mohol BBSK opraviť viac než 800 km ciest, mohlo byť zrekonštruovaných 35 nemocníc, prípadne by si teoreticky mohla každá rodina dostať 800 €. 

Marián Kotleba kritizuje korupciu, ktorá je spojená s eurofondami. Namiesto toho, aby túto korupciu riešil – tak ako sľuboval svojim voličom – fondy radšej odmietol a poškodil tým kraj i jeho obyvateľov. Peniaze, ktoré mohli pomôcť Banskobystričanom tak skončili možno vo Francúzsku, Nemecku či ostali v Bruseli.

 

Boj s korupciou je len iluzia

Kotlebove sľuby o tom, ako zatočí s korupciou sa však neskončili len pri eurofondoch. O tom, že voličov a obyvateľov kraja oklamal, sa môžeme presvedčiť priamo na jeho politických rozhodnutiach.

Banskobystrická regionálna správa ciest je firma, ktorú priamo spravuje samosprávny kraj. Firmu riadi bývalá asistentka Mariána Kotlebu, ktorú do funkcie aj politicky dosadil. Asistentka Mariána Kotlebu rozhoduje o tom, ako firma minie 20 mil € ročne.

A teraz pozor, pán transparentný a jeho tím sú zodpovední za to, že sa miera elektronický aukcií vo firme znížila z 80 % na úbohých 12,5 %.

Doposiaľ transparentné rozhodovanie, sa vďaka zásahom kotlebovcov zmenilo na totálnu netransparentnú džungľu.

 

Poriadok s parazitmi – vodu káže, víno pije

 A na záver jedna perlička.

Posledným prázdnym sľubom, ktoré dnes chceme zverejniť je jeho údajne úspešný “boj proti parazitom v osadách”. Podľa tohto listu vlastníctva je Marián Kotleba vlastníkom pozemku pod hradom Krásna hôrka. Pred rokmi sľúbil občanom obce, že im pomôže vyriešiť ich problémy s neprispôsobivými občanmi. Tí mu v dobrej viere uverili, no riešenia sa nedočkali. V obci Krásnohorské podhradie sa nezmenilo absolútne nič.

Táto 3 dni stará fotka je dôkazom toho, že Kotleba si nevie urobiť poriadok ani na vlastnom pozemku.

 

Marián Kotleba systém nezmenil. Prisal sa naň a žije z neho. Zvolil si cestu starej generácie politikov.